DSC_4838

گزارش مجمع عمومی انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان کرمان مرداد ۹۷

مجمع عمومی انجمن راهنمایان گردشگری استان کرمان دیروز جمعه مورخ ۱۲ مرداد ماه ۱۳۹۷ در بخش شهداد استان کرمان برگزار گردید. رویکرد انجمن صنفی راهنمایان کرمان برگزاری چنین رویداد هایی در نقاط مختلف استان است. چرا که این انجمن منحصرا در شهر کرمان فعالیت ندارد. بر این اساس فعالین گردشگری هر شهر و شهرستان فرصت آشنایی با راهنمایان تور کرمان را دارند و اعضای انجمن نیز فرصت آشنایی هرچه بیشتر با جاذبه های خارج از شهر کرمان و دیدار رو در رو با اهالی گردشگری نقاط مختلف را نیز دارند. مجمع عمومی گذشته نیز بر اساس همین رویکرد در بم برگزار گردید.

ابتدا در بعد از ظهر پنجشنبه مورخ ۱۱ مرداد بازدید از کمپ کویری ماهان ایر انجام گردید که اخیرا با سرمایه گزاری این شرکت در ملک آباد شهداد ایجاد شده است. در طی بازدید از این مجموعه نماینده محترم این شرکت در کمپ در مورد ظرفیت های این مجموعه و منطقه برای اعضای انجمن توضیحاتی دادند.

 

MC066

 

DSC_4745

 

DSC_4775

 

صبح جمعه مورخ ۱۲ مرداد ۹۷ نیز جلسه مجمع عمومی انجمن برگزار گردید که در طی این جلسه گزارشی از فعالیت های انجمن و کمیته ها ارائه گردید. همچنین تاریخ برگزاری جلسه بعدی انجمن جهت برگزاری انتخابات دوره جدید رسما اعلام گردید. این جلسه مورخ ۶ شهریور ۹۷ ساعت ۱۰ صبح در محل اتاق بازرگانی کرمان برگزار خواهد شد.

 

DSC_4829

 

پس از جلسه انجمن با اهالی گردشگری انجمن آغاز شد که در آن بخشداران محترم شهداد و سیرچ و همچنین صاحبان اقامتگاه های بومگردی و غیره حضور داشتند. طی این جلسه مسائل و مشکلات موجود با این عزیزان مطرح گردید و انجمن نیز راهکار های خود را برای این مشکلات ارائه نمود. صحبان اقامتگاه های بومگردی نیز مشکلات خود را با انجمن مطرح کردند. مسائلی چون قیمت گذاری، طراحی و فضا سازی اقامتگاه ها و به خصوص خطر برگزاری تور های غیر قانونی و غیر حرفه ای توسط تاکسی های زرد محوریت این گفتگو بود. همچنین پیشنهاد ایجاد انجمن خانه های بومگردی نیز مطرح شد و آقای حامد پوینده جهت تعامل هرچه بیشتر با این عزیزان به عنوان نماینده انجمن معرفی گردید.

 

DSC_4838

DSC_4830

 

DSC_4831

 

DSC_4841

 

DSC_4840

 

DSC_4845

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *