photo_2017-12-24_22-43-24

گردهمایی مجمع عمومی انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان کرمان

نخستین گردهمایی مجمع عمومی انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان کرمان در خارج از شهر کرمان به میزبانی شهرستان بم آذرماه ۹۶:

 

photo_2017-12-24_22-43-18

photo_2017-12-24_22-43-04

 

اولین گردهمایی مجمع عمومی انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان کرمان در خارج از شهر کرمان به میزبانی شهرستان بم در تاریخ هشتم و نهم آذرماه ۱۳۹۶ برگزار شد. قریب به ۵۰ نفر از راهنمایان گردشگری استان طی یک برنامه دو روزه از آثار فرهنگی، تاریخی و طبیعی شهرستان بم بازدید نمودند.
روز چهارشنبه مورخ ۹۶/۹/۸ در ابتدا از ارگ قدیم بم بازدید به عمل آمد و سرود و هم آوایی آواز ای ایران توسط تمامی راهنمایان گردشگری انجام شد. بازدید از قنوات اکبر آباد و قاسم آباد صورت گرفت و زمانی نیز برای پیاده روی در کوچه باغ های قدیمی بروات اختصاص داده شد. اداره ثبت اسناد بم تنها اثر بازمانده از زلزله بم که بعنوان نماد زلزله نگه داشته شده است، کارخانه حناسایی، مرکز تجاری اطلس و دریاچه ارگ جدید بم از جمله بازدید هایی بود که انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان کرمان بازدید به عمل آورد. شب هنگام حضور همگان در زورخانه تختی و تماشای ورزش باستانی ورزشکاران بم بار دیگر حضور جمع بزرگی از راهنمایان گردشگری استان کرمان در یک زورخانه بم را تداعی ساخت.

photo_2017-12-24_22-43-30

photo_2017-12-24_22-43-24

روز پنج شنبه مورخ ۹۶/۹/۹ پس از قرائت قرآن کریم و سرود جمهوری اسلامی ایران، نشستی فی مابین انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان کرمان و ریاست محترم اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بم، رئیس هئیت اتومبیلرانی و موتور سواری و آفرود بم، مدیریت محترم هتل آزادی و جمع کثیری از دوستداران صنعت گردشگری در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان بم انجام شد. ریاست محترم اداره میراث فرهنگی بم جناب آقای رسول اسد آبادی در ابتدا سخنانی پیرامون وضعیت گردشگری شهرستان بم ایراد نمودند و پس از آن رئیس محترم هئیت اتومبیلرانی و آفرود شهرستان بم جناب آقای سجادی در خصوص فعالیت های آن هیئت سخنانی ایراد کردند و حمایت هرچه بهتر انجمن را خواستار شدند.
سپس ریاست انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان کرمان جناب آقای مهران مظفری طباطبایی از چرایی حذف ارگ بم از لونلی پلنت خبر داد. ایشان راهکار های پیشنهادی خود را در تقابل با این اتفاق ناخوشایند بیان کردند‌. ایشان ثبت باغ شهر شهرستان بم در یونسکو را از جمله موارد بسیار مهم این شهرستان عنوان کردند که باید به صورت جهانی به آن پرداخته شود. برگزاری مسابقات اتومبیل رانی بین المللی در منطقه ریگان بم و دعوت از رانندگان حرفه ای در این سطح مسابقات از جمله مباحث پیشنهادی ایشان در این نشست بود.

photo_2017-12-24_22-43-43

photo_2017-12-24_22-43-47

پس از آن جلسه مجمع عمومی انجمن صنفی راهنمای گردشگری استان کرمان در سالن کنفرانس فرمانداری شهرستان بم صورت پذیرفت. در این مجمع عمومی ریاست هیات مدیره انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان کرمان جناب آقای مهران مظفری طباطبایی، نایب رئیس هئیت مدیره جناب آقای امیر عباس نجفی پور ،دبیر انجمن سرکار خانم معصومه عسکرپور کبیر و ریاست دفتر‌ و مدیر روابط عمومی انجمن جناب آقای آرش شرفی پور برگزار شد. مجمع به سه بخش زمانی تقسیم شد. بخش اول که گزارش فعالیت های انجمن در ۶ ماه اخیر توسط سرکارخانم معصومه عسکرپور و جناب آقای مهران مظفری طباطبایی صورت پذیرفت. تجهیز دفتر اصلی انجمن در محل کاروانسرای گنجعلیخان و اجرای تور با همکاری آژانس ها از جمله آژانس لوت و… بر طبق نرخ های مصوب انجمن از اصلی ترین گزارش هایی بود که در بخش اول صورت پذیرفت. چگونگی اجرایی تور ها در شرایط متفاوت از جمله سایر مطالب ارائه شده در این بخش بود. ارائه پیشنهاد راه اندازی نشریه به سرپرستی جناب آقای آرش شرفی پور توسط ایشان داده شد.

بخش دوم به امور صنفی و مشکلات مطرح شده توسط حاضرین در مجمع عمومی اختصاص داده شد که در نهایت راهکارهای مقابله با این مشکلات توسط هیئت مدیره داده شد.
در بخش سوم تمامی حاضرین در جلسه مجمع عمومی به معرفی خود پرداختند و سئوالاتی نیز از هیات مدیره انجمن مطرح کردند که در انتهای بخش سوم ریاست انجمن پاسخگوی سئوالات ایشان بودند. در این جلسه جناب آقای منصور صدر نماینده انجمن دوستی ایران و نروژ به بیان بعضی از مشکلات مشاهده شده در صنعت گردشگری پرداخت. دو پیشکسوت از راهنمایان گردشگری استان کرمان آقایان محمود خواجه بهرامی و حسینعلی وطنی نیز حضور داشتند که هریک نکاتی در خصوص وضعیت گردشگری موجود بیان فرمودند. در ادامه جناب آقای ابوذر اکبریان به بیان گزارشاتی از چگونگی ارسال کمک های راهنمایان گردشگری استان به مدیریت ایشان به زلزله‌زدگان کرمانشاه پرداختند.
در پایان مراسم تجلیل از راهنمایان نیکوکار که در حادثه زلزله کرمانشاه، نماینده راهنمایان گردشگری استان کرمان بودند برگزار شد و به آنان لوح تقدیر اعطا گردید و در ساعت ۱۵:۱۰ گردهمایی با نهایت رضایت حاضرین در جلسه پایان پذیرفت.
میزبانی این مجمع توسط راهنمایان گردشگری شهرستان بم به مدیریت آقایان محمد حسین صادقی، ابوذر اکبریان، اردشیر مدافع بهزادی و امیرحسین حبیب زاده انجام شد که از این حیث انجمن قدردان این بزرگان می باشد.

 

photo_2017-12-24_22-43-14

2 دیدگاه در “گردهمایی مجمع عمومی انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان کرمان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *