IMG_6904a

چهارمین جلسه مجمع عمومی

گزارش چهارمین جلسه مجمع عمومی راهنمایان گردشگری استان کرمان

چهارمین جلسه مجمع عمومی راهنمایان گردشگری استان کرمان با محوریت اصلی نهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران که در شهر اصفهان برگزار خواهد شد و همچنین رونمایی از وبسایت انجمن در تاریخ ۱۶/۱۰/۹۴ در محل موسسه کریمان کویر برگزار گردید.

ابتدا خانم پیروز دبیر انجمن ،فعالیتهای انجمن را در قالب پاور پوینت (از مرداد ۹۴) ارایه دادند. قسمتی از پاور پوینت نیز به فعالیتهای انجمن کرمان در زمینه کنوانسیون اختصاص داشت.همچنین ایشان به نمایش تعدادی از فعالیتهای انجمن به ویژه در زمینه کنوانسیون پرداختند.سپس ایشان از برگزاری کلاسها و سمینارهای اموزشی با موضوعات تاریخی- فرهنگی همچنین کلاسهای زبان انگلیسی در سه شنبه هر هفته خبر دادند.

چهارمین جلسه مجمع عمومی

سپس خانم شیخ اکبری مسئول کمیته کتاب توریستی کرمان ،به فعالیتهایی که اعضای انجمن برای جمع آوری اطلاعات توریستی کرمان انجام داده اند اشاره نمودند.تصمیم به چاپ کتاب توریستی کرمان در آبان ماه ۱۳۹۴ توسط کمیته ایده پردازی مطرح شد و از آن زمان تعداد بیش از ۱۰  جلسه تخصصی با حضور اساتید دانشگاه و صاحبنظران حوزه گردشگری برگزار گردید که ما حصل آن تشکیل کمیته های مختلف بود بطوریکه تعدادی از اعضای انجمن فعالانه برای چاپ و نشر اولین کتاب دو زبانه کرمان تلاش می کنند.

IMG_6890a

در ادامه آقای اکبری خزانه دار انجمن و مسئول برنامه ریزی و پیگیری وبسایت انجمن، از وبسایت انجمن رونمایی کردند.

ایشان اشاره کردند در صورتیکه اعضای انجمن علاقه مند باشند میتوانند صفحه شخصی برای خود داشته باشند به این ترتیب که قسمتی را درسایت پر میکنند سپس پیامی از وبسایت به ایمیل انجمن ارسال خواهد شد در نهایت هیات مدیره انجمن با بررسی عضویت آن فرد در انجمن یک صفحه در اختیار وی قرار خواهند داد. همچنین ایشان از اعضا خواستند مطالب تاریخی- فرهنگی و توریستی شهر و استان کرمان را به همراه عکس جهت قرار دادن در وبسایت به ایمیل انجمن ارسال نمایند.

IMG_6935a

در ادمه اقای مظفری طباطبایی رییس انجمن ،گزارشی از سفر اعضای هیات مدیره در نشست مسیولین انجمنها در تهران ارایه دادند.ایشان ابتدا به جلسه ۶ دی که در سالن اجتماعات سازمان میراث فرهنگی تهران برگزار گردید اشاره نمودند.در این جلسه خانم روبی بازرس کنوانسیون در سفر ده روزه خود به ایران حضور ایران را در برگزاری کنوانسیون ۲۰۱۷ نقطه عطفی دانستند همچنین اقای موحد به اهمیت حضور کرمان در برنامه سفر کنوانسیون اشاره نمودند. روز هفتم و هشتم دیماه به موضوعات کنوانسیون گردهمایی اصفهان و مشکلات و مسایل انجمنهای صنفی همچنین انتخاب بازرس کانون راهنمایان ایران اختصاص داشت.

IMG_6946a

خانم مظفری طباطبایی بازرس انجمن، میزان ورودی و حق عضویت انجمن در سال جدید را به شور گذاشتند تا با رای اعضا میزان ان برای سال مالی جدید تعیین گردید. سپس خانم پیروز نحوه ثبت نام جشن نهم و زمان آن، همچنین افرادی را که مجاز به شرکت در جشن هستند را بر اساس مصوبه کانون را اعلام کردند. در پایان اقای نجفی نایب رییس انجمن، ضمن اشاره به فعالیتهای انجمن، در مورد کالتور و استفاده از آن صحبت کردند.