IMG_5244ش

سفر سفیر فرهنگی کنوانسیون ۲۰۱۷ به کرمان

شب یازدهم شهریور ماه ۹۴ راهنمایان گردشگری کرمان میزبان سفیر فرهنگی کنوانسیون ۲۰۱۷ جناب آقای محمد امیری رودان در بوستان مادر بودند تا ورود ایشان را به دیار کریمان خوشامد گویند. او برای راهنمایان از سفرهای خود گفت که به بیش از ۶۰ کشور جهان سفر کرده و چندین بار دور دنیا را رکاب زده و مخترع دوچرخه دریایی بوده است و این بار نیز خوشحال است که می‌تواند شعار کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری ۲۰۱۷ را به گوش جهانیان برساند.

سفر سفیر فرهنگی کنوانسیون ۲۰۱۷ به کرمان

وی همچنین کلیات برنامه سفر خود به اروپا و آمریکا و استانهایی از ایران که تاکنون سفر کرده و یا قصد سفر دارد را بیان کرد. شب اول آقای امیری رودان در مهمانپذیر جلال اقامت داشتند، مهمان پذیری اگر چه کوچک اما با صفا که اکثر گردشگران خارجی پس از ورودشان به کرمان به دنبال آدرس اینجا می گردند. پنج شنبه صبح را آقای امیری به دلیل خستگی مسیری که طی کرده بودند، ترجیح دادند کمی استراحت کنند و ظهر همراه با سایر راهنمایان در سفره خانه سنتی مجموعه گنجعلی خان، غذای محلی کرمان، بُزقرمه Bozghormeh را تجربه کردند که به نظر ایشان یکی از غذاهایی است که اگر در سراسر ایران شناخته شود طرفداران زیادی پیدا می کند.

سفر سفیر فرهنگی کنوانسیون ۲۰۱۷ به کرمان

بعد از صرف ناهار به همراه برخی از راهنمایان در مجموعه گنجعلی خان به گشت و گذار پرداختند و شب به دعوت مدیریت مجموعه حمام سنتی چشمه (تنها حمام سنتی فعال ایران) یک حمام کاملا سنتی به سبک ایرانی را تجربه کردند و خاطره ای زیبا برایشان رقم خورد. سفیر فرهنگی ایران صبح جمعه به همراه تعدادی از راهنمایان طبیعت گردی استان کرمان راهی کوهپایه یکی از مناطق خوش آب و هوا و ییلاقی استان شدند و بعداز ظهر همان روز به دیدن کلوت های شهداد، جاذبه بی نظیر طبیعت استان کرمان رفتند و آقایان امیر مقدم و وطنی از راهنمایان برجسته کلوت ایشان را همراهی کردند و توضیحات لازم را بیان نمودند و شب را نیز در آسمان پر ستاره کویر لوت به سر بردند.

  سفر سفیر فرهنگی کنوانسیون ۲۰۱۷ به کرمان

ایشان صبح شنبه، ۱۴ شهریور ماه با بدرقه اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان کرمان به سمت استان هرمزگان رهسپار شدند.

برای ایشان در ادامه مسیر آرزوی سربلندی و بهروزی داریم و امیدواریم رسالت خود که همان معرفی شعار کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری ۲۰۱۷ می باشد را با موفقیت به سرانجام برسانند.