photo_2017-12-17_23-06-38

دومین مجمع روسای انجمن ها و تشکل های صنفی راهنمایان گردشگری سراسر کشور

دومین مجمع روسای انجمن ها و تشکل های صنفی راهنمایان گردشگری سراسر کشور از ۲۲ تا ۲۴ آذرماه سال جاری به میزبانی انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان کرمان در سالن همایش اتاق صنایع ٬ معادن و بازرگانی کرمان برگزار شد.
به گزارش ریاست انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان کرمان سید مهران مظفری طباطبایی ، یکی از دغدغه های اصلی دولت تدبیر و امید، ارتقاء جایگاه صنعت گردشگری در برنامه ششم توسعه کشور است، به طوری که توسعه این صنعت به عنوان یکی از اولویت های اصلی برنامه تعیین شده است و در این راستا دومین مجمع روسای انجمن ها و نمایندگان راهنمایان گردشگری کشور در سال جاری فرصتی است تا مطالبه گری صنفی با پیگیری موضوعات متنوع پیگیری شود.
مجمع روسای انجمن ها و نمایندگان راهنمایان گردشگری کشور با حضور ۲۹ استان برگزار شد.

photo_2017-12-17_23-06-29
بر اساس این گزارش٬ یکی از موضوعات اصلی که در دومین مجمع روسای انجمن ها و نمایندگان راهنمایان گردشگری مورد بررسی قرار گرفت، تدوین برنامه های یازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران به میزبانی کرمانشاه است که به مناسبت روز جهانی راهنمایان گردشگری با تولی گری کانون راهنمایان‌ گردشگری کشور هر ساله برگزار می شود.
این گزارش حاکی از آن است که در نخستین روز از برگزاری اجلاس، شرکت کنندگان با مقامات استان کرمان از جمله معاون گردشگری اداره میراث فرهنگی، رئیس اتاق بازرگانی و رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی استان کرمان دیدار کردند و به تبادل نظر در حوزه گردشگری استانی و ملی، تورهای کویر لوت، توضیحات محدوده های مجاز برگزاری تور در کویر لوت برای راهنمایان سراسر کشور، توضیح چگونگی حفاظت از کویر لوت، میراث بین المللی و ملی، توضیحاتی در مورد تمدن ناشناخته جیرفت و شهر دقیانوس، روستای سنگی دستکند میمند شهربابک، دره راگه رفسنجان ، نقاط بکر طبیعتگردی در بافت و خواستار تبدیل مثلث گردشگری به مربع گردشگری و اضافه شدن کرمان به لیست شیراز، اصفهان و یزد در مسیر گردشگری همزمان با جشن ثبت‌ جهانی گلیم سیرجان پرداختند.

photo_2017-12-17_23-11-31

photo_2017-12-17_23-11-34

همچنین شرکت کنندگان در دومین روز از برگزاری این اجلاس از جاذبه های منطقه سیرچ و شهداد کرمان و همچنین با هماهنگی انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان کرمان با جناب آقای رشیدی از فرودگاه جدیدالاحداث شهداد که با کاربری تاکسی هوایی و امکانات گردشگری راه اندازی شده است، بازدید به عمل آورند.

photo_2017-12-17_23-06-46
آخرین روز اجلاس به جلسات تخصصی، صنفی و داخلی کانون راهنمایان گردشگری به ریاست آقای اویس کیانی و همچنین رسیدگی به چگونگی میزبانی یازدهمین گردهمائی اختصاص یافت. مبلغ پول ورودی گردهمایی یازدهم و ظرفیت هر انجمن برای حضور در گردهمایی مشخص گردید. اهداحکم آزاده دادفرین به عنوان دبیرگردهمایی یازدهم (کرمانشاه) توسط راهنمایان گردشگری پیشکسوت کرمان انجام شد . در این جلسه امیرحسین حبیب زاده، راهنمای گردشگری بم، به بیان توضیحاتی در خصوص بم و حوزه فرهنگی آن پرداخت (باغشهر بم با وسعت ٢٣٠٠٠ هکتار با عنوان بم و منظر فرهنگی آن ثبت فهرست میراث جهانی یونسکو) و از حذف ارگ بم از لونلی پلنت گفت. او همچنین خواستار حمایت راهنمایان گردشگری سراسر ایران از بم شد و با ارائه قطعه شعری درخصوص زلزله، اندوه آن را در اذهان بیدار کرد. پس از آن سید مهرانمظفری طباطبایی توضیحاتی در مورد کهن ترین تمدن جهان جیرفت پرداخت و اینکه تا مدت ها تصور میشد سومر عراق کهن ترین تمدن دنیاست و با کشف دقیانوس تمدن سومر زیر سئوال رفت و اینکه شهر گمشده ارت در شرق ایران احتمالا همان جیرفت است و اینکه این شهر باید حمایت شود. در پایان ریاست و هیات مدیره کانون انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری سراسر کشور و ریاست انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان کرمان آقایان اویس کیانی، امیر سبوکی، حسین دهقان٬ مهران مظفری طباطبایی و محسن حاجی سعید نماینده کانون در فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری از کادر اجرایی انجمن و اسپانسرها تقدیر و قدردانی بعمل آورد‌ند.

photo_2017-12-17_23-06-33

انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان کرمان از حامیان خود که در این رویداد انجمن را با هدف ارتقا سطح گردشگری استان کرمان همراهی کردند، نهایت سپاس و قدروانی را بعمل می اورد.
در ابتدای امر از استاندار محترم جناب آقای مهندس رزم حسینی و مدیر روابط عمومی استانداری جناب آقای عظیم زاده، جناب آقای جهانشاهی معاونت گردشگری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، مشاور گردشگری شهردار محترم جناب آقای نیکبخت، ریاست محترم اتاق بازرگانی، صنایع ،معادن و کشاورزی کرمان جناب آقای سید مهدی طبیب زاده و نایب رئیس اتاق و رئیس کمیسیون گردشگری اتاق جناب آقای مهدی سیاوشی تشکر بسیار ویژه داریم‌. همچنین تشکر میکنیم از مدیریت محترم واحد اقامتی هتل باغ شاهزاده ماهان جناب اقای علی بهرامی و سرکار خانم سروناز نخعی، مدیریت محترم باغ متولی باشی سرکار خانم بتول قنبری،مدیریت محترم باغ فتح آباد سرکار خانم نخجوان، مدیریت محترم باغ تالار صبا (بوتیا سابق) جناب اقای همایون گنجعلیخان حاکمی، مدیریت محترم هتل رستوران کیخسرو شاهرخ جناب اقای قطب الدینی، مدیریت محترم رستوران شب های تیگران جناب آقای قلیزاده ،مدیریت محترم واحد اقامتی توریستی خانه جلال جناب اقای جلال مهدی زاده و مدیریت عزیز رستوران آسیاب بادی سرکار خانم نخعی به عنوان سایر حامیان انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان کرمان.

photo_2017-12-17_23-06-38

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *